Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page
Search

מדריך לשחיין המתחיל
עונת שחייה והטריאתלונים החלה וזה בדיוק הזמן להצטרף לקבוצה או לקחת כמה שיעורי שחייה, אבל אז מגיעה הרשימה המומלצת של אביזרים ראשוניים אותם צריך לרכוש על מנת לעבוד על טכניקה נכונה וכדומה. עשינו לכם סדר בכל המושגים בהם שחיין מתחיל נתקל בדרכו לאימון שחייה בפעם הראשונה ומה מומלץ לעשות כאשר מגיעים לחנות לרכוש את המוצרים.


משקפת

משקפות זה עולם ומלואו והם מתחלקים למשקפות המיועדות לשחייני בריכה ומשקפות המיועדות לשחייני ים ומים פתוחים. משקפות גדולות יותר מתאימות באופן כללי למים פתוחים ומשקפות קטנות וממוקדות על העיניים, מתאימות יותר לשחייני בריכה. היתרון של משקפות גדולות הוא שהן אוחזות טוב כך שאם יבוא גל המשקפת לא תעוף לעומת גל קטן שיכול להעיף משקפת קטנה בקלות.

ישנם גם צבעים שונים למשקפות, לדוגמה, משקפות בצבעים: כחול, אדום, צבעוניות ויש שקופות ויש גם עדשות פולורייזד, עדשה כהה עם הגנת UV שמיועדות לבריכות פתוחות או לים, למקומות בהם יש שמש. לטריאתלטים שמתאמנים לרוב בבריכה אך מתחרים בים מומלצת עדשה צבעונית או פולורייזד, לא שקופה. מספיקה עדשה שתשבור את קרני השמש על מנת שהיא לא תציק בעיניים. מי שמתאמן שעות רבות במים פתוחים או בבריכה בחוץ, מומלץ עדשה כהה עם הגנת UV.

יש מספר מנגנוני סגירה למשקפות אך מומלץ לחפש מנגנון פשוט בו יש כפתור שבאמצעותו ניתן לכוון בקלות את המשקפת כשהיא על הראש (ראצ'ט) ולא צריך להוריד אותה בכל פעם כדי להתעסק עם מתיחות ורצועות. הדבר הכי חשוב הוא הנוחות, כך שעליכם למדוד את המשקפת ולוודא שהיא יושבת עליכם טוב ומרגישה נוח, בעיקר אם אתם עומדים לבלות כמה שעות בשבוע באימוני שחייה.


סנפירים

בסנפירים משתמשים בשלב לימוד הטכניקה בבריכה, לימוד תנועות הגוף, עבודת ידיים נכונה אך לא עבור לימוד עבודת רגליים נכונה כיוון שהם יוצרים תנועה ארוכה ומורידים את קצב הרגליים.

יש מגוון גדול של סנפירים אולם השחיין המתחיל צריך לחפש אחר סנפירים ארוכים שיהיו מחומר גמיש.

סנפירים קצרים מסוג קצרים / זומרס מתאימים לשחיינים מנוסים ומעלה, סנפירים שעשויים חומר קשיח מותאמים יותר לעולם הצלילה ולכן עדיף להימנע מסנפירים מחומר קשיח.

הסנפירים הארוכים תופסים הרבה מאוד מים במהלך העבודה איתם והתנועות הרבה יותר איטיות מהקצב הטבעי בו שוחים בדרך כלל, הם מגבילים את קצב מהירות הרגליים. אבל הם נותנים המון מומנט ומסייעים להצפת הגוף בקלות רבה.

לכן, בשלבי הלימוד הראשוניים, מומלץ לבחור בסנפירים ארוכים וגמישים על פני הסנפירים הקצרים. ישנו מבחר גדול של סנפירים קצרים שמסייעים ללמוד קצב שחייה, אבל להתחלה רצוי להתמקד בסנפירים הארוכים ובהמשך להצטייד בקצרים לפי הצורך.

חשוב שהסנפירים יאחזו טוב את כף הרגל ולא יברחו ממנה כיוון שבמהלך השחייה הם יפלו ומאידך חשוב שלא ילחצו מדי כי אז יצרו פצעים ברגליים.


פולי

הפולי מיועד לשלבי הלימוד ולאימונים היום יומיים וניתן להצטייד בו בשלבים מאוחרים יותר. הפולי מציף את האגן והרגליים ומאפשר חיקוי של תנוחת השחייה שבה אמורים לשחות באופן רגיל.

יש מספר דגמים של פולי: פולי אחיד בשני צדדיו, פולי בצורת שמונה ופולי שצידו האחד קטן וצידו השני גדול שיתרונותיו הם שליטה על הציפה. חשוב למקם את הפולי גבוהה צמוד למפשעה. למתחילים מומלץ פולי שצד אחד גדול ואחד קטן בגודל בינוני.


כפות

יש כמה סוגים של כפות: כפות חצי שמכסות את חצי כף היד, כפות בינוניות וכפות גדולות. בכפות ישנה רצועה שתופסת את פרק כף היד ואת האצבע. חשוב לשים לב שלכפות ישנם חורים רבים שמאפשרים לשים את הרצועה האוחזת במגוון אפשרויות.

לשחיין מתחיל מומלץ להתחיל עם כפות קטנות, כלומר בגודל כף היד. לילדים או אנשים עם כתפיים חלשות גם כן מומלץ להתחיל עם כפות קטנות. עבודת הכפות גורמת לגרוף יותר זמן כיוון שתופסים יותר מים ועובדים בצורה מסיבית יותר על פלג גוף עליון. עבודה אינטנסיבית עם כפות יכולה לגרום לפציעה בכתפיים ולכן צריך לנקוט במשנה זהירות עם כפות.

בשלב הראשון מומלץ להשתמש בשתי הרצועות שמגיעות עם הכפות ומצמידות את הכף אל כף היד, אולם אחרי תקופה קצרה מומלץ להוריד את רצועת המפרק ולהישאר רק עם רצועת האצבע וכך מבצעים תרגילים שמתקנים את פעולת הגריפה מפני שאם תנסו להוציא את היד מהמים לפני שסיימתם לגרוף את כל המים כשרק רצועה אחת אוחזת בכף, היא תברח לכם מהיד או אם מכניסים את היד בצורה לא נכונה למים או גורפים בצורה לא ישרה.


כובע שחייה

ישנו מבחר רחב של כובעים שאיתם אפשר לשחות, כובעים העשויים מבד, כובע שמורכב מחצי בד וחצי סיליקון אך מומלץ לבחור דווקא בכובע עשוי רק סיליקון כיוון שיש לו אחיזה טובה יותר על הראש, מצמצם ספיגה של כלור בשיער וגם מסייע בכך שהשיער לא נרטב לחלוטין. ישנם 2 סוגים לכובעי סיליקון, ילדים ובוגרים. בנוסף לכך יש הבדל בעובי הסיליקון בין מותג אחד לאחר. לכן כשמגיעים לחנות, מומלץ לבקש מהמוכר למדוד את הכובע לפני הרכישה על מנת לוודא שהוא אכן יושב נכון ונוח על הראש והסיליקון בעובי ובגמישות שמתאימה לכם.
64 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page